wtorek, 10 lipca 2012

Różaniec z Papieżem

"Różaniec, jeśli nie sprowadza się do mechanicznego powtarzania tradycyjnych formuł, jest medytacją biblijną, w której przebiegamy myślą wydarzenia z życia Jezusa razem z Najświętszą Dziewicą i tak jak Ona zachowujemy je w sercu."  Benedykt XVI

Różaniec to potężna broń i piękna modlitwa. Papież-  pomimo wielu obowiązków modli się  na  różańcu codziennie o godz. 18.45 ( poza okresem letnim o 16.15). Modlitwę odmawia wraz ze swoim sekretarzem w 3 językach: po niemiecku, łacinie i włosku.

W ostatnim numerze "Niedzieli" Paul Badde, niemiecki dziennikarz i autor książki o chuście z Manoppello "Boskie Oblicze", zachęca do duchowej łączności z papieżem i odmawiania modlitwy różańcowej o 18.45.

To chyba najtrudniejsze dni pontyfikatu Benedykta XVI.(...) Musimy okazać mu naszą bliskość poprzez modlitwę- mówi dziennikarz.


***
Ze względu na dyskusję nt. okultyzmu etc., która rozwinęła się pod poprzednią notką, zachęcam do przeczytania:
-o zagrożeniach duchowych tutaj
-o świadomych snach tutaj
-o książkach z serii Harry Potter tutaj

Od razu chciałam przeprosić, że odsyłam, a nie sama piszę. Czuję się niekompetentna, wiem zbyt mało, aby wyjaśniać kwestie związane z zagrożeniami duchowymi, a teksty wydają mi się merytorycznie opracowane i interesujące. Warto przeczytać. A jeśli jesteś świadomy zagrożeń, to... nie zatrzymuj tej wiedzy dla siebie. Pisz o tym, mów, bądź świadkiem. Wymagają tego od Ciebie choćby uczynki miłosierdzia wobec duszy, jeśli nie inne przykazania.

Niebo i piekło istnieją naprawdę. Anioły i demony istnieją naprawdę.  Nie dajcie się nabrać szatanowi, że coś jest niewinną zabawą. To jego ulubiona sztuczka. 


2 komentarze:

 1. Różaniec jest rzeczywiście czymś, co oprócz tego, że oczywiście, łączy nas z Bogiem, to uspokaja i dodaje otuchy.
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam i dziękuję za komentarz :)

   Usuń